Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
większych wartości największego zasięgu na płaszczyźnie odniesienia RR2.
Przyjęcie większych wartości kąta Q powoduje konieczność konstruowania wysokich wsporników ramy nadwozia koparki, do których jest zamocowany wysięgnik. O konkretnych rozstrzygnięciach decydują zawsze uwarunkowania konstrukcyjne.
Wychodząc z tych uwarunkowań, należy przede wszystkim określić strefy, w których jest możliwe umieszczenie przegubów P i Q (rys. 10.24).
Następnie, obracając mechanizm wokół punktu C, należy ustawić go tak, aby jego przeguby znalazły się w wyznaczonych strefach.
Postępowanie kończy wyznaczenie wartości kąta *. Tę czynność można wykonać po opracowaniu konstrukcji całego osprzętu. Gdyby wówczas okazało się, że wartość tej wielkości różni się znacznie od zakładanej, konieczne byłoby
większych wartości największego zasięgu na płaszczyźnie odniesienia RR2.<br>Przyjęcie większych wartości kąta Q powoduje konieczność konstruowania wysokich wsporników ramy nadwozia koparki, do których jest zamocowany wysięgnik. O konkretnych rozstrzygnięciach decydują zawsze uwarunkowania konstrukcyjne.<br>Wychodząc z tych uwarunkowań, należy przede wszystkim określić strefy, w których jest możliwe umieszczenie przegubów P i Q (rys. 10.24).<br>Następnie, obracając mechanizm wokół punktu C, należy ustawić go tak, aby jego przeguby znalazły się w wyznaczonych strefach.<br>Postępowanie kończy wyznaczenie wartości kąta *. Tę czynność można wykonać po opracowaniu konstrukcji całego osprzętu. Gdyby wówczas okazało się, że wartość tej wielkości różni się znacznie od zakładanej, konieczne byłoby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego