Typ tekstu: Książka
Autor: Meissner Krzysztof
Tytuł: Klasyczna teoria pola
Rok: 2002
w)
2 ma się

do sfery S(p) 2 ) opiera się na zachowaniu pól w nieskończoności. Ponieważ .2(S2) = Z, więc rozwiązania numerowane są przez liczby całkowite charakteryzujące przynależność do określonego sektora Q. Na przykład pole o Q = 0 kieruje się w nieskończoności stale w jednym kierunku, a pole o Q = 1 jest skierowane radialnie.
Chcemy tak jak poprzednio związać Q z zachowanym prądem topologicznym. Prąd
taki to

Fakt, że wielkość ta charakteryzuje sektor topologiczny w odwzorowaniach S2 › S2, był omawiany przy okazji nieliniowego modelu O(3).
Nazwa monopol sugeruje, że w tym modelu istnieje pewne źródło pola magnetycznego.
Okazuje
w) <br>2 ma się <br>&lt;page nr=92&gt;<br>do sfery S(p) 2 ) opiera się na zachowaniu pól w nieskończoności. Ponieważ .2(S2) = Z, więc rozwiązania numerowane są przez liczby całkowite charakteryzujące przynależność do określonego sektora Q. Na przykład pole o Q = 0 kieruje się w nieskończoności stale w jednym kierunku, a pole o Q = 1 jest skierowane radialnie. <br>Chcemy tak jak poprzednio związać Q z zachowanym prądem topologicznym. Prąd <br>taki to <br>&lt;gap&gt;<br>Fakt, że wielkość ta charakteryzuje sektor topologiczny w odwzorowaniach S2 &#155; S2, był omawiany przy okazji nieliniowego modelu O(3). <br>Nazwa monopol sugeruje, że w tym modelu istnieje pewne źródło pola magnetycznego. <br>Okazuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego