Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 29
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
piwnice i zabudowania. Trzeba z tego wyciągnąć naukę, chociaż po szkodzie!

Zmarł ks. Jan Ryznar

W dniu 15 lipca 1999 roku zmarł w wieku 73 lat ks. Jan Ryznar, który w latach 1951 do 1962 był wikarym w Szaflarach. Przez 11 lat był on prawą ręką schorowanego proboszcza ks. Aleksandra Rajdy i walnie się przyczynił do zrobienia instalacji elektrycznej i ogrzewania w kościele. Ostatnie lata życia ksiądz Jan spędził w rodzinnej Kosinie koło Łańcuta, jako emeryt po ciężkiej operacji serca.
W pogrzebie, który odbył się w sobotę 17 bm. w Kosinie, wzięło udział ponad trzydziestu szaflarzan z ks. Józefem Bendykiem.
Jan
piwnice i zabudowania. Trzeba z tego wyciągnąć naukę, chociaż po szkodzie!<br><br>&lt;tit&gt;Zmarł ks. Jan Ryznar&lt;/&gt;<br><br>W dniu 15 lipca 1999 roku zmarł w wieku 73 lat ks. Jan Ryznar, który w latach 1951 do 1962 był wikarym w Szaflarach. Przez 11 lat był on prawą ręką schorowanego proboszcza ks. Aleksandra Rajdy i walnie się przyczynił do zrobienia instalacji elektrycznej i ogrzewania w kościele. Ostatnie lata życia ksiądz Jan spędził w rodzinnej Kosinie koło Łańcuta, jako emeryt po ciężkiej operacji serca.<br>W pogrzebie, który odbył się w sobotę 17 bm. w Kosinie, wzięło udział ponad trzydziestu szaflarzan z ks. Józefem Bendykiem.<br>&lt;au&gt;Jan
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego