Typ tekstu: Książka
Autor: Grünberg Karol, Otręba Bolesław
Tytuł: Joachim von Ribbentrop
Rok: 1995
Bawarii, Turyngii, nad Jezioro Bodeńskie i w okolice Karpacza. Jednakże najważniejsze departamenty pozostały w stolicy Niemiec aż do kwietnia 1945 roku.
Po zamachu 20 lipca 1944 roku Hitler zażądał od Ribbentropa likwidacji rozbudowanego aparatu ministerstwa, uważając, iż z powodu znacznego ograniczenia jego podstawowych funkcji wystarczy skromny zespół urzędników. To polecenie Ribbentrop odebrał jako osobistą porażkę. Dążąc do utrzymania za wszelką cenę swoich wpływów, polecił Emilowi von Rittelnowi przygotowanie memorandum, uzasadniającego konieczność utrzymania Auswärtiges Amt w dotychczasowym jego kształcie. Memorandum to uratowało aparat MSZ, ale do końca wojny minister i kierowany przezeń urząd pełnili swe obowiązki w sposób czysto formalny.
Działalność dyplomacji
Bawarii, Turyngii, nad Jezioro Bodeńskie i w okolice Karpacza. Jednakże najważniejsze departamenty pozostały w stolicy Niemiec aż do kwietnia 1945 roku.<br>Po zamachu 20 lipca 1944 roku Hitler zażądał od &lt;name type="person"&gt;Ribbentropa&lt;/&gt; likwidacji rozbudowanego aparatu ministerstwa, uważając, iż z powodu znacznego ograniczenia jego podstawowych funkcji wystarczy skromny zespół urzędników. To polecenie &lt;name type="person"&gt;Ribbentrop&lt;/&gt; odebrał jako osobistą porażkę. Dążąc do utrzymania za wszelką cenę swoich wpływów, polecił &lt;name type="person"&gt;Emilowi von Rittelnowi&lt;/&gt; przygotowanie memorandum, uzasadniającego konieczność utrzymania &lt;name type="org"&gt;Auswärtiges Amt&lt;/&gt; w dotychczasowym jego kształcie. Memorandum to uratowało aparat MSZ, ale do końca wojny minister i kierowany przezeń urząd pełnili swe obowiązki w sposób czysto formalny.<br>Działalność dyplomacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego