Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
mu się to dopiero 2 lata przed wojną. "Obrońca z poręczenia społeczeństwa ma czuwać nad bezpieczeństwem jednostki w przeciwstawieniu do bezpieczeństwa całości" - oto jego dewiza sformułowana w jednej z książek, których pisał sporo, głównie o sprawach przez siebie prowadzonych; o tej jednak zmilczał być może dlatego, że niewiele wskórał.
Naczelny Sąd Wojskowy rozpatrzył sprawę Kazimierza Kubali w składzie: przewodniczący - generał Emil Mecnarowski, i dwóch asesorów w randze pułkowników. Po zreferowaniu akt sprawy przez jednego z nich udzielono głosu obrońcy. W dłuższym wystąpieniu wnioskował o powołanie biegłych, którzy mogliby "wniknąć w duszę" oskarżonego.
Sąd, oczywiście, wniosek ten odrzucił, ale Hofmokl-Ostrowski nie byłby
mu się to dopiero 2 lata przed wojną. "Obrońca z poręczenia społeczeństwa ma czuwać nad bezpieczeństwem jednostki w przeciwstawieniu do bezpieczeństwa całości" - oto jego dewiza sformułowana w jednej z książek, których pisał sporo, głównie o sprawach przez siebie prowadzonych; o tej jednak zmilczał być może dlatego, że niewiele wskórał.<br>Naczelny Sąd Wojskowy rozpatrzył sprawę Kazimierza Kubali w składzie: przewodniczący - generał Emil Mecnarowski, i dwóch asesorów w randze pułkowników. Po zreferowaniu akt sprawy przez jednego z nich udzielono głosu obrońcy. W dłuższym wystąpieniu wnioskował o powołanie biegłych, którzy mogliby "wniknąć w duszę" oskarżonego.<br>Sąd, oczywiście, wniosek ten odrzucił, ale Hofmokl-Ostrowski nie byłby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego