Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 4 (60)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
sami, bez Waszej pomocy, bylibyśmy tylko "pokazywaczami czegoś tam". Ale uzbrojeni Mocą z Wysoka, stawaliśmy się narzędziami w ręku Pana. Niech On ... prowadzi Was ku Szczęściu i Miłości".
Trwają przygotowania dekoracji do kościoła na Wielkanoc.Patronują naszym ulicom (41)

WOJCIECH KORFANTY

Wojciech Korfanty urodził się 20 kwietnia 1873 roku w Sadzawce koło Katowic. Jego rodzicami byli Józef i Karolina z domu Klecka. Od dziecka wychowywany był w duchu patriotycznym i wg zasad chrześcijańskich.
Już jako uczeń gimnazjum należał do konspiracyjnych organizacji patriotycznych. Za tę przynależność został usunięty ze szkoły. Maturę zdobył na prywatnych kursach.
W 1898 roku udało mu się rozpocząć
sami, bez Waszej pomocy, bylibyśmy tylko "pokazywaczami czegoś tam". Ale uzbrojeni Mocą z Wysoka, stawaliśmy się narzędziami w ręku Pana. Niech On ... prowadzi Was ku Szczęściu i Miłości". <br>Trwają przygotowania dekoracji do kościoła na Wielkanoc.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Patronują naszym ulicom (41)&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;WOJCIECH KORFANTY&lt;/&gt;<br><br>Wojciech Korfanty urodził się 20 kwietnia 1873 roku w Sadzawce koło Katowic. Jego rodzicami byli Józef i Karolina z domu Klecka. Od dziecka wychowywany był w duchu patriotycznym i wg zasad chrześcijańskich. <br> Już jako uczeń gimnazjum należał do konspiracyjnych organizacji patriotycznych. Za tę przynależność został usunięty ze szkoły. Maturę zdobył na prywatnych kursach. <br> W 1898 roku udało mu się rozpocząć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego