Typ tekstu: Książka
Tytuł: Przekształcenia własnościowe przedsiębiorstw w Polsce
Rok: 2002
dźwignią rozwojową polskiego biznesu - po wstępnych doświadczeniach, narażonych na dość tępą krytykę NIK, rodzimy biznes wkraczał do prywatyzacji kuchennymi drzwiami, w postaci udziału w leasingach oraz procedurach likwidacyjnych. Rzutuje to na dzisiejszą i przyszłą strukturę własnościową naszej gospodarki.
Jakość polskiej prywatyzacji należy oceniać na tle sąsiednich krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Sadzę, że wraz z Estonią, Słowenią i Węgrami popełniliśmy mniej błędów niż inne kraje stojące wobec podobnego wyzwania.
Tomasz Gruszecki

Największą porażką było i jest dotąd wyłączenie ze swobodnego obrotu gospodarczego gruntów i nieruchomości państwowych (samorządowych), a także oczywiście nieprzeprowadzenie reprywatyzacji.
Skarb Państwa (i gminy od 1990r.) jest największym właścicielem nieruchomości
dźwignią rozwojową polskiego biznesu - po wstępnych doświadczeniach, narażonych na dość tępą krytykę NIK, rodzimy biznes wkraczał do prywatyzacji kuchennymi drzwiami, w postaci udziału w leasingach oraz procedurach likwidacyjnych. Rzutuje to na dzisiejszą i przyszłą strukturę własnościową naszej gospodarki.<br>Jakość polskiej prywatyzacji należy oceniać na tle sąsiednich krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Sadzę, że wraz z Estonią, Słowenią i Węgrami popełniliśmy mniej błędów niż inne kraje stojące wobec podobnego wyzwania.<br>Tomasz Gruszecki&lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;Największą porażką było i jest dotąd wyłączenie ze swobodnego obrotu gospodarczego gruntów i nieruchomości państwowych (samorządowych), a także oczywiście nieprzeprowadzenie reprywatyzacji.<br>Skarb Państwa (i gminy od 1990r.) jest największym właścicielem nieruchomości
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego