Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 33
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
w Chicago jakaś pociecha. Jedni mówią, że musiały się tak skończyć jego wojaże do Ameryki. Okazuje się jednak, że pociechy doczekał się Dzielski junior, mieszkający od niedawna za Wodą. Podobno teraz opiekuje się dzieckiem dziadek Kazimierz i babcia Teresa. Aha, jakby był problem, to z bojcorki można zrobić krzestną.
BojcorkaSpecjalista na muszce

Po kolejnych doniesieniach prasowych o ataku wilków na stado owiec rozpoczyna się zazwyczaj dyskusja na temat zasadności ochrony tego drapieżnika. - Trzeba zacząć odstrzał, zanim nie dojdzie do nieszczęścia i zginie człowiek - pisała przy podobnej okazji jedna z gazet. Tymczasem okazuje się, że wśród wilków też panuje specjalizacja.
Wilk
w Chicago jakaś pociecha. Jedni mówią, że musiały się tak skończyć jego wojaże do Ameryki. Okazuje się jednak, że pociechy doczekał się Dzielski junior, mieszkający od niedawna za Wodą. Podobno teraz opiekuje się dzieckiem dziadek Kazimierz i babcia Teresa. Aha, jakby był problem, to z &lt;dialect&gt;bojcorki&lt;/&gt; można zrobić &lt;dialect&gt;krzestną&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;Bojcorka&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Specjalista na muszce&lt;/tit&gt;<br><br>Po kolejnych doniesieniach prasowych o ataku wilków na stado owiec rozpoczyna się zazwyczaj dyskusja na temat zasadności ochrony tego drapieżnika. - Trzeba zacząć odstrzał, zanim nie dojdzie do nieszczęścia i zginie człowiek - pisała przy podobnej okazji jedna z gazet. Tymczasem okazuje się, że wśród wilków też panuje specjalizacja.<br>Wilk
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego