Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
udało mu się powtórzyć zwycięską rewolucję róż, chciałby tego samego dokonać w Osetii Południowej i Abchazji. Z punktu widzenia interesów Moskwy oznaczałoby to całkowite zburzenie istniejącej dotąd kruchej równowagi sił. Stare konflikty odżyły więc z nową siłą.

PAP, AFPSzwecja

Dziewięć milionów obywateli

W czwartek, zgodnie z prognozami Centralnego Biura Statystycznego (SCB), Szwecja będzie liczyć 9 mln mieszkańców. Szwedzi nie przekroczyliby tej magicznej liczby bez imigrantów. Dwóch na trzech urodzonych w Szwecji obywateli to potomkowie cudzoziemców.
W latach 1997 - 2002 Szwecja miała ujemny przyrost naturalny. Ten rok jest drugi z rzędu, gdy narodzin było więcej niż zgonów.
Biljana N. uciekła z
udało mu się powtórzyć zwycięską rewolucję róż, chciałby tego samego dokonać w &lt;name type="place"&gt;Osetii Południowej&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Abchazji&lt;/&gt;. Z punktu widzenia interesów &lt;name type="place"&gt;Moskwy&lt;/&gt; oznaczałoby to całkowite zburzenie istniejącej dotąd kruchej równowagi sił. Stare konflikty odżyły więc z nową siłą.<br><br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt; PAP, AFP&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Szwecja&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Dziewięć milionów obywateli&lt;/&gt;<br><br>W czwartek, zgodnie z prognozami &lt;name type="org"&gt;Centralnego Biura Statystycznego (SCB)&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Szwecja&lt;/&gt; będzie liczyć 9 mln mieszkańców. Szwedzi nie przekroczyliby tej magicznej liczby bez imigrantów. Dwóch na trzech urodzonych w &lt;name type="place"&gt;Szwecji&lt;/&gt; obywateli to potomkowie cudzoziemców.<br>W latach 1997 - 2002 &lt;name type="place"&gt;Szwecja&lt;/&gt; miała ujemny przyrost naturalny. Ten rok jest drugi z rzędu, gdy narodzin było więcej niż zgonów.<br>&lt;name type="person"&gt;Biljana N.&lt;/&gt; uciekła z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego