Typ tekstu: Książka
Autor: Kuriata Czesław
Tytuł: Spowiedź pamięci, próba światła
Rok: 1985
zastanowił, naprawdę nie mógłby uargumentować, dlaczego kłujący w oczy, pełen pychy pomnik...
I właśnie taką myśl o nim uznaje za profanację.
Adam skręcił w prawo i szedł ścieżką w głąb cmentarza.
Słońce odbijało się od srebrnych blach, od porcelany ze zdjęciami, niekiedy promienie załamując się tworzyły malutkie, niekształtne wiązki tęczy.
Stop! Naprawdę nieważne to ze słońcem i promieniami!
Te promienie po prostu migały przed jego oczyma, nie wpływały ani na odczucia, ani na jego myśli, jak zaraz chcieliby powieściopisarze.
Po prostu w pewnych chwilach mrużył oczy, kiedy przypadkowa wiązka światła odbita od porcelany zabłysła prostopadle przed nim.
Zwyczajnie mrużył oczy i
zastanowił, naprawdę nie mógłby uargumentować, dlaczego kłujący w oczy, pełen pychy pomnik...<br> I właśnie taką myśl o nim uznaje za profanację.<br> Adam skręcił w prawo i szedł ścieżką w głąb cmentarza.<br> Słońce odbijało się od srebrnych blach, od porcelany ze zdjęciami, niekiedy promienie załamując się tworzyły malutkie, niekształtne wiązki tęczy.<br> Stop! Naprawdę nieważne to ze słońcem i promieniami!<br> Te promienie po prostu migały przed jego oczyma, nie wpływały ani na odczucia, ani na jego myśli, jak zaraz chcieliby powieściopisarze.<br> Po prostu w pewnych chwilach mrużył oczy, kiedy przypadkowa wiązka światła odbita od porcelany zabłysła prostopadle przed nim.<br> Zwyczajnie mrużył oczy i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego