Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 46
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
opowiadania podhalańskie, m.in. "Rycerze śpiący w Tatrach". Dwukrotnego wydania doczekała się książka "Sabała". Wśród cenniejszych jego prac należy wymienić "Materyały do etnografii Podhala". Był też współtwórcą ruchu regionalnego na Podhalu oraz jednym z ideologów i przywódców Związku Górali.
W czwartkowe popołudnie odbyły się posiady i wernisaż wystawy poświęconej Andrzejowi Stopce Nazimkowi. Fragmenty jego utworów recytował Franciszek Bachleda Księdzularz. Redaktor naczelny "Wierchów" Wiesław Wójcik wygłosił referat "O Sabałowym zbójowaniu". W czasie posiadów Akademicki Oddział Związku Podhalan z Krakowa otrzymał imię Andrzeja Stopki Nazimka. Na zakończenie wystąpił Studencki Zespół "Skalni".
Organizatorami uroczystości byli: Związek Podhalan i Urząd Gminy w Kościelisku, Muzeum Tatrzańskie
opowiadania podhalańskie, m.in. "Rycerze śpiący w Tatrach". Dwukrotnego wydania doczekała się książka "Sabała". Wśród cenniejszych jego prac należy wymienić "&lt;dialect&gt;Materyały&lt;/&gt; do etnografii Podhala". Był też współtwórcą ruchu regionalnego na Podhalu oraz jednym z ideologów i przywódców Związku Górali.<br>W czwartkowe popołudnie odbyły się &lt;dialect&gt;posiady&lt;/&gt; i wernisaż wystawy poświęconej Andrzejowi Stopce Nazimkowi. Fragmenty jego utworów recytował Franciszek Bachleda Księdzularz. Redaktor naczelny "Wierchów" Wiesław Wójcik wygłosił referat "O Sabałowym zbójowaniu". W czasie &lt;dialect&gt;posiadów&lt;/&gt; Akademicki Oddział Związku Podhalan z Krakowa otrzymał imię Andrzeja Stopki Nazimka. Na zakończenie wystąpił Studencki Zespół "Skalni".<br>Organizatorami uroczystości byli: Związek Podhalan i Urząd Gminy w Kościelisku, Muzeum Tatrzańskie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego