Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Wartość nagrody oszacowana jest na 4 dolary 29 centów.
Dziś w nocy, po zmaknięciu numeru gazety, odbyła się ceremonia wręczenia Oscarów, nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.
(stopklatka. pl)Duet Kayah i diwy z Zielonego Przylądka

Kayah oraz Cesaria Evora nagrały w sobotę program dla Telewizji Polskiej, z cyklu "Gwiazdy w Jedynce".
Trzon półtoragodzinnego programu stanowią piosenki Kayah z wydanej w ubiegłym roku płyty "JakaJaKayah". W jednej z piosenek - w oryginale noszącej tytuł "Topielice" - Kayah występuje wspólnie z Cesarią Evorą. Polski tekst piosenki, autorstwa Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, został zamieniony na tekst kreolski, napisany przez Cesarię Evorę. Nowy tytuł kompozycji brzmi: "Embarca cao".
W
Wartość nagrody oszacowana jest na 4 dolary 29 centów.<br>Dziś w nocy, po zmaknięciu numeru gazety, odbyła się ceremonia wręczenia Oscarów, nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.<br>&lt;au&gt;(stopklatka. pl)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Duet Kayah i diwy z Zielonego Przylądka&lt;/&gt;<br><br>Kayah oraz Cesaria Evora nagrały w sobotę program dla Telewizji Polskiej, z cyklu "Gwiazdy w Jedynce".<br>Trzon półtoragodzinnego programu stanowią piosenki Kayah z wydanej w ubiegłym roku płyty "JakaJaKayah". W jednej z piosenek - w oryginale noszącej tytuł "Topielice" - Kayah występuje wspólnie z Cesarią Evorą. Polski tekst piosenki, autorstwa Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, został zamieniony na tekst kreolski, napisany przez Cesarię Evorę. Nowy tytuł kompozycji brzmi: "Embarca cao".<br>W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego