Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 124
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
KOMITETU OBROŃCÓW POKOJU
W Warszawie utworzony został Stołeczny komitet Obrońców Pokoju, złożony z 33 przedstawicieli różnych warstw społecznych, poglądów politycznych i wyznań.
Na zebraniu organizacyjnym obszerny referat o znaczeniu walki o pokój wygłosił wiceprzewodniczący CRZZ i wiceprzewodniczący Polskiego Komitetu Obrońców Pokoju - Tadeusz Ćwik.
Po referacie zabierali głos: robotnik Państwowego Monopolu Tytoniowego - Szemiot, ksiądz Grabowski, Feliksiak (Zarz. Stoł. ZMP), poseł Frankowski (Klub Katolicko-Społeczny), Legiecowa (Liga Kobiet), Brudzyński (Str. Pracy), Zapaśnik (Str. Dem.), Hofman Mieczysław (KW PZPR) i Hofman Romuald (ZSL).
Wyrazili oni w imieniu organizacji, które reprezentowali, pełną solidarność z uchwałami powziętymi na Sesji Sztokholmskiej oraz przekonanie, że nie znajdzie się
KOMITETU OBROŃCÓW POKOJU&lt;/tit1&gt;<br>&lt;intro&gt;W Warszawie utworzony został Stołeczny komitet Obrońców Pokoju, złożony z 33 przedstawicieli różnych warstw społecznych, poglądów politycznych i wyznań.&lt;/intro&gt;<br>Na zebraniu organizacyjnym obszerny referat o znaczeniu walki o pokój wygłosił wiceprzewodniczący CRZZ i wiceprzewodniczący Polskiego Komitetu Obrońców Pokoju - Tadeusz Ćwik.<br>Po referacie zabierali głos: robotnik Państwowego Monopolu Tytoniowego - Szemiot, ksiądz Grabowski, Feliksiak (Zarz. Stoł. ZMP), poseł Frankowski (Klub Katolicko-Społeczny), Legiecowa (Liga Kobiet), Brudzyński (Str. Pracy), Zapaśnik (Str. Dem.), Hofman Mieczysław (KW PZPR) i Hofman Romuald (ZSL).<br>Wyrazili oni w imieniu organizacji, które reprezentowali, pełną solidarność z uchwałami powziętymi na Sesji Sztokholmskiej oraz przekonanie, że nie znajdzie się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego