Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
z 1750 m3 roztworu przy ich początkowej zawartości 10 mg/l. Jonit regeneruje się dwiema objętościami 5-procentowego roztworu NaOH, a roztwór poregeneracyjny zatęża do 50g/m3 i cyjanki rozkłada elektrolitycznie.
Przykłady rozwiązań oczyszczalni ścieków z galwanizerni Poprzednio omówiono odrębnie sposoby oczyszczania poszczególnych grup ścieków z procesów galwanicznego pokrywania metali. W praktyce występuje kilka grup ścieków równocześnie. Ścieki w każdym ciągu mogą przepływać równolegle od początku do końca. System taki jest w praktyce mało ekonomiczny. Częściej po przeprowadzeniu zasadniczych procesów utleniania lub redukcji ścieki miesza się w celu wzajemnej neutralizacji (ewentualnie wspomaganej odczynnikami) i sedymentacji zawiesin.
Wariant równoległy przedstawiono schematycznie na rys
z 1750 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; roztworu przy ich początkowej zawartości 10 mg/l. Jonit regeneruje się dwiema objętościami 5-procentowego roztworu NaOH, a roztwór poregeneracyjny zatęża do 50g/m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; i cyjanki rozkłada elektrolitycznie.<br>Przykłady rozwiązań oczyszczalni ścieków z galwanizerni Poprzednio omówiono odrębnie sposoby oczyszczania poszczególnych grup ścieków z procesów galwanicznego pokrywania metali. W praktyce występuje kilka grup ścieków równocześnie. Ścieki w każdym ciągu mogą przepływać równolegle od początku do końca. System taki jest w praktyce mało ekonomiczny. Częściej po przeprowadzeniu zasadniczych procesów utleniania lub redukcji ścieki miesza się w celu wzajemnej neutralizacji (ewentualnie wspomaganej odczynnikami) i sedymentacji zawiesin.<br>Wariant równoległy przedstawiono schematycznie na rys
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego