Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
pieniędzy przez Narodowy Fundusz Zdrowia - mówi Andrzej Grzybowski, prezes związku. - Na jednego Wielkopolanina w 2005 r. przypadnie o 160 zł mniej niż na mieszkańca Mazowsza. Środki przeznaczone w planie finansowym NFZ dla województwa - w porównaniu z innymi - są znacznie zaniżone i konsekwentnie zmniejszane od 2001 r.
Zbyt mało pieniędzy dla Wielkopolski, zdaniem lekarzy, oznacza gorszą opiekę medyczną, zagrożenie zdrowia i życia pacjentów oraz załamanie systemu ochrony zdrowia w województwie. W ten sposób region, który należy do liderów, jeśli chodzi o restrukturyzację służby zdrowia i lepsze wykorzystywanie przyznawanego budżetu, zamiast być doceniony, został ukarany za swoje osiągnięcia.
Kampanię "Wielkopolska nie choruje inaczej
pieniędzy przez &lt;name type="org"&gt;Narodowy Fundusz Zdrowia&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="person"&gt;Andrzej Grzybowski&lt;/&gt;, prezes związku. - Na jednego Wielkopolanina w 2005 r. przypadnie o 160 zł mniej niż na mieszkańca &lt;name type="place"&gt;Mazowsza&lt;/&gt;. Środki przeznaczone w planie finansowym &lt;name type="org"&gt;NFZ&lt;/&gt; dla województwa - w porównaniu z innymi - są znacznie zaniżone i konsekwentnie zmniejszane od 2001 r.<br>Zbyt mało pieniędzy dla &lt;name type="place"&gt;Wielkopolski&lt;/&gt;, zdaniem lekarzy, oznacza gorszą opiekę medyczną, zagrożenie zdrowia i życia pacjentów oraz załamanie systemu ochrony zdrowia w województwie. W ten sposób region, który należy do liderów, jeśli chodzi o restrukturyzację służby zdrowia i lepsze wykorzystywanie przyznawanego budżetu, zamiast być doceniony, został ukarany za swoje osiągnięcia.<br>Kampanię "Wielkopolska nie choruje inaczej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego