Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 11
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1987
poetę), Janusza Korczaka (pośmiertnie), Yehudi Menuhina (skrzypka). Z Polaków wyróżniono Leszka Kołakowskiego w r. 1977.
Na uroczystość przybyło wielu wybitnych przedstawicieli świata naukowego i politycznego, z prezydentem i premierem Niemieckiej Republiki Federalnej na czele.
Po otwarciu zebrania przez Gunthera Christiansena, przewodniczącego Stowarzyszenia Niemieckich Księgarzy, i przemówieniu burmistrza Frankfurtu nad Menem, Wolframa Brucka, zabrał głos prof. Hans Maier, prezes Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików i członek jury nagrody. Przedstawił on sylwetkę laureata i jego życiowe osiągnięcia.
W odpowiedzi Bartoszewski wygłosił dłuższe przemówienie, którego pełny tekst z przekładzie na język polski ukazał się w listopadowym (470) numerze Kultury.
Głównym motywem tego przemówienia było stwierdzenie
poetę), Janusza Korczaka (pośmiertnie), Yehudi Menuhina (skrzypka). Z Polaków wyróżniono Leszka Kołakowskiego w r. 1977.<br>Na uroczystość przybyło wielu wybitnych przedstawicieli świata naukowego i politycznego, z prezydentem i premierem Niemieckiej Republiki Federalnej na czele.<br>Po otwarciu zebrania przez Gunthera Christiansena, przewodniczącego Stowarzyszenia Niemieckich Księgarzy, i przemówieniu burmistrza Frankfurtu nad Menem, Wolframa Brucka, zabrał głos prof. Hans Maier, prezes Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików i członek jury nagrody. Przedstawił on sylwetkę laureata i jego życiowe osiągnięcia.<br>W odpowiedzi Bartoszewski wygłosił dłuższe przemówienie, którego pełny tekst z przekładzie na język polski ukazał się w listopadowym (470) numerze Kultury.<br>Głównym motywem tego przemówienia było stwierdzenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego