Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
jedynie na powrót poprowadzić nas w stronę katastrofy, jaką przyniósł pęd dwudziestowiecznej historii.


adam dziadek

Rytm i ciało.
Henri Meschonnica krytyka rytmu

"To słowo - rytm - jest bardzo niejasne. Nigdy go nie używam" - tak pisał Valéry. Drugi z cytatów, jakimi chciałbym rozpocząć, pochodzi z pracy Marii Dłuskiej Próba teorii wiersza polskiego:

Wydawać by się mogło, że najwięcej na temat rytmu można się dowiedzieć właśnie z pracy poświęconej teorii wiersza. Tak jednak nie jest. Dlaczego tak się dzieje, spróbujemy wyjaśnić w dalszej części rozważań nad rytmem. Samo pojęcie "rytm" jest rzeczywiście niejasne, a jego definicje nieścisłe. Funkcjonuje ono właściwie w sferze mitu.
Rytm
jedynie na powrót poprowadzić nas w stronę katastrofy, jaką przyniósł pęd dwudziestowiecznej historii.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div sex="m" type="mon"&gt;<br>adam dziadek<br><br>&lt;tit&gt;Rytm i ciało.<br>Henri Meschonnica krytyka rytmu&lt;/&gt;<br><br>"To słowo - rytm - jest bardzo niejasne. Nigdy go nie używam" - tak pisał Valéry. Drugi z cytatów, jakimi chciałbym rozpocząć, pochodzi z pracy Marii Dłuskiej Próba teorii wiersza polskiego:<br>&lt;gap&gt;<br>Wydawać by się mogło, że najwięcej na temat rytmu można się dowiedzieć właśnie z pracy poświęconej teorii wiersza. Tak jednak nie jest. Dlaczego tak się dzieje, spróbujemy wyjaśnić w dalszej części rozważań nad rytmem. Samo pojęcie "rytm" jest rzeczywiście niejasne, a jego definicje nieścisłe. Funkcjonuje ono właściwie w sferze mitu.<br>Rytm
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego