Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
pokarmu.

Jajo za jajem

Ponoć dobra, odpowiednio odżywiona kura potrafi rocznie znieść nawet do 350 jaj. Gdy naukowcy podbierali jaja dzięciołowi, ten zniósł w ciągu roku aż 70 sztuk. Bez ingerencji człowieka, na wolności ptaki nie są takie wydajne. "Naturalnym" rekordzistą jest kuropatwa, która rocznie może znieść nawet 20 sztuk.

Wyrodna kukułka

W mniemaniu ludzi najbardziej wyrodnymi rodzicami są kukułki. Jak wiadomo, słyną z podrzucania swoich jaj do gniazd innych ptaków. Nie jest to zresztą jedyny gatunek korzystający z cudzych usług.
Fenomen kukułki polega na tym, że potrafi ona znieść jajo dostosowane kształtem i barwą do jaj, które znajdują się w
pokarmu.<br><br>&lt;tit&gt;Jajo za jajem&lt;/&gt;<br><br> Ponoć dobra, odpowiednio odżywiona kura potrafi rocznie znieść nawet do 350 jaj. Gdy naukowcy podbierali jaja dzięciołowi, ten zniósł w ciągu roku aż 70 sztuk. Bez ingerencji człowieka, na wolności ptaki nie są takie wydajne. "Naturalnym" rekordzistą jest kuropatwa, która rocznie może znieść nawet 20 sztuk.<br><br>&lt;tit&gt;Wyrodna kukułka&lt;/&gt;<br><br>W mniemaniu ludzi najbardziej wyrodnymi rodzicami są kukułki. Jak wiadomo, słyną z podrzucania swoich jaj do gniazd innych ptaków. Nie jest to zresztą jedyny gatunek korzystający z cudzych usług.<br>Fenomen kukułki polega na tym, że potrafi ona znieść jajo dostosowane kształtem i barwą do jaj, które znajdują się w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego