Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nie było to naszą intencją.
Wczoraj napisaliśmy, że Kancelaria Premiera przygotowała projekt nowelizacji ustawy o Radzie Ministrów, który daje premierowi nieograniczone możliwości odwoływania kierowników urzędów centralnych. Wystarczy ogólny zarzut: działania sprzeczne z polityką rządu.
Eksperci nie zostawili na projekcie suchej nitki. Uznali, że to furtka do przeprowadzania czystek w urzędach.
Zwłaszcza, że rząd chciał, by nowe prawo dotyczyło aż 31 urzędów centralnych. Ich szefowie mieliby być powoływani w drodze konkursu i na określoną kadencję. - Idea konkursów jest słuszna, ale możliwość odwoływania szefów urzędów z politycznego powodu całkowicie jej zaprzecza - mówił "Rz" prof. Mirosław Stec, przewodniczący Rady Służby Cywilnej.
Wczoraj premier tłumaczył się
nie było to naszą intencją.<br>Wczoraj napisaliśmy, że &lt;name type="org"&gt;Kancelaria Premiera&lt;/&gt; przygotowała projekt nowelizacji ustawy o &lt;name type="org"&gt;Radzie Ministrów&lt;/&gt;, który daje premierowi nieograniczone możliwości odwoływania kierowników urzędów centralnych. Wystarczy ogólny zarzut: działania sprzeczne z polityką rządu.<br>Eksperci nie zostawili na projekcie suchej nitki. Uznali, że to furtka do przeprowadzania czystek w urzędach.<br>Zwłaszcza, że rząd chciał, by nowe prawo dotyczyło aż 31 urzędów centralnych. Ich szefowie mieliby być powoływani w drodze konkursu i na określoną kadencję. - Idea konkursów jest słuszna, ale możliwość odwoływania szefów urzędów z politycznego powodu całkowicie jej zaprzecza - mówił &lt;name type="org"&gt;"Rz"&lt;/&gt; prof. &lt;name type="person"&gt;Mirosław Stec&lt;/&gt;, przewodniczący &lt;name type="org"&gt;Rady Służby Cywilnej&lt;/&gt;.<br>Wczoraj premier tłumaczył się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego