Typ tekstu: Książka
Autor: Eichelberger Wojciech
Tytuł: O co pytają dzieci
Rok: 1999
wcale nie zaprzeczają. A może to nie są moi prawdziwi rodzice? Ostatnio ciągle o tym myślę.
Artur, 6 lat

Poczucie biologicznej więzi z rodzicami i związanej z nią przynależności do rodziny jest dla dziecka bardzo ważne, szczególnie w okresie kształtowania się jego poczucia "ja", czyli w 3-4 roku życia, a następnie w okresie dorastania, w wieku 14-16 lat.
Rzadko zdarza się, że dziecko bez powodu zadaje sobie pytanie: czyj jestem, czy to są moi prawdziwi rodzice? Jeśli stosunek rodziców do dziecka jest dobry, w wystarczającej mierze nacechowany miłością i szacunkiem, to nie zaprząta sobie ono głowy takimi pytaniami.
Wątpliwości
wcale nie zaprzeczają. A może to nie są moi prawdziwi rodzice? Ostatnio ciągle o tym myślę.<br>Artur, 6 lat&lt;/&gt;<br><br>Poczucie biologicznej więzi z rodzicami i związanej z nią przynależności do rodziny jest dla dziecka bardzo ważne, szczególnie w okresie kształtowania się jego poczucia "ja", czyli w 3-4 roku życia, a następnie w okresie dorastania, w wieku 14-16 lat.<br>Rzadko zdarza się, że dziecko bez powodu zadaje sobie pytanie: czyj jestem, czy to są moi prawdziwi rodzice? Jeśli stosunek rodziców do dziecka jest dobry, w wystarczającej mierze nacechowany miłością i szacunkiem, to nie zaprząta sobie ono głowy takimi pytaniami.<br>Wątpliwości
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego