Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
przedstawicieli najmłodszego pokolenia badaczy fenomenu samobójstw odnoszącym się m.in. do zacytowanego tekstu. "Drastyczne przypadki utraty woli życia w warunkach ekstremalnego zagrożenia lub upokorzenia wskazują na ważną prawdę ogólną: wola życia nie jest - jak chce Janusz Czapiński - w takiej czy innej ilości po prostu Ťw nasť a jej utrata jest - aczkolwiek w nieprosty i niejednoznaczny sposób - powiązana z warunkami społecznego, politycznego i ekonomicznego życia jednostek".

Prace takich autorów jak prace: Płużeka, Bizonia, Pańkowa i innych są cennym źródłem kompleksowych informacji o problemie, a niekiedy podstawą do refleksji uogólniających (zwłaszcza dotyczących niedoszłych samobójców).

Niektórzy autorzy charakteryzując sytuację suicidogenną postrzegają ją jako splot
przedstawicieli najmłodszego pokolenia badaczy fenomenu samobójstw odnoszącym się m.in. do zacytowanego tekstu. "Drastyczne przypadki utraty woli życia w warunkach ekstremalnego zagrożenia lub upokorzenia wskazują na ważną prawdę ogólną: wola życia nie jest - jak chce Janusz Czapiński - w takiej czy innej ilości po prostu Ťw nasť a jej utrata jest - aczkolwiek w nieprosty i niejednoznaczny sposób - powiązana z warunkami społecznego, politycznego i ekonomicznego życia jednostek".<br><br>Prace takich autorów jak prace: Płużeka, Bizonia, Pańkowa i innych są cennym źródłem kompleksowych informacji o problemie, a niekiedy podstawą do refleksji uogólniających (zwłaszcza dotyczących niedoszłych samobójców).<br><br>Niektórzy autorzy charakteryzując sytuację suicidogenną postrzegają ją jako splot
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego