Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
jeszcze groteskową komedię "Delicatessen", artystyczny film Petera Greenewaya "Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek" zawierającą scenę specyficznej uczty, krwawe horrory w stylu "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną", a nawet filmy animowane.

AW/mwnMETROfakty / Lecterowe różności

• Michael Mann, reżyser i producent serialowego hitu "Policjanci z Miami", wyreżyserował "Łowcę", filmową adaptację powieści Thomasa Harrisa, "Czerwony smok", w której po raz pierwszy pojawił się Hannibal Lecter.
• Reżyser "Hannibala" - Ridley Scott - był nominowany w 1991 roku do Oscara dla najlepszego reżysera za "Thelmę i Louise". Przegrał z Jonathanem Demme, nagrodzonym za "Milczenie owiec".
• Jodie Foster nie zgodziła się zagrać po raz
jeszcze groteskową komedię "Delicatessen", artystyczny film Petera Greenewaya "Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek" zawierającą scenę specyficznej uczty, krwawe horrory w stylu "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną", a nawet filmy animowane.<br><br>&lt;au&gt;AW/mwn&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;<br><br>&lt;tit&gt;METROfakty / Lecterowe różności&lt;/&gt;<br><br>&#149; Michael Mann, reżyser i producent serialowego hitu "Policjanci z Miami", wyreżyserował "Łowcę", filmową adaptację powieści Thomasa Harrisa, "Czerwony smok", w której po raz pierwszy pojawił się Hannibal Lecter.<br>&#149; Reżyser "Hannibala" - Ridley Scott - był nominowany w 1991 roku do Oscara dla najlepszego reżysera za "Thelmę i Louise". Przegrał z Jonathanem Demme, nagrodzonym za "Milczenie owiec".<br>&#149; Jodie Foster nie zgodziła się zagrać po raz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego