Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
kilka sukcesów - twierdzi. W roku 1987 założył kompanię The Renaissance Theater Company. Chciał promować współpracę między aktorami a reżyserem i pisarzem, a przy okazji mieć kontrolę nad sposobem i wyborem wystawianych sztuk.
Jest ojcem sukcesu "Henryka V". Sam zebrał potrzebne 8,2 mln dolarów, sam reżyserował, zagrał główną rolę, przygotował adaptację filmową sztuki. Pierwszego dnia na planie nie wiedział co prawda, że musi krzyknąć "akcja", dopóki ktoś nie szturchnął go w żebro, ale skończył zdjęcia przed czasem i poniżej kosztów.
W 1986 roku na planie serialu BBC "Wichry wojny" spotkał Emmę Thompson. Zatrudnił ją w swojej adaptacji "Henryka V", po zakończeniu
kilka sukcesów - twierdzi. W roku 1987 założył kompanię The Renaissance Theater Company. Chciał promować współpracę między aktorami a reżyserem i pisarzem, a przy okazji mieć kontrolę nad sposobem i wyborem wystawianych sztuk. <br>Jest ojcem sukcesu "Henryka V". Sam zebrał potrzebne 8,2 mln dolarów, sam reżyserował, zagrał główną rolę, przygotował adaptację filmową sztuki. Pierwszego dnia na planie nie wiedział co prawda, że musi krzyknąć "akcja", dopóki ktoś nie szturchnął go w żebro, ale skończył zdjęcia przed czasem i poniżej kosztów. <br>W 1986 roku na planie serialu BBC "Wichry wojny" spotkał Emmę Thompson. Zatrudnił ją w swojej adaptacji "Henryka V", po zakończeniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!