Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
skali I=0U5,wynosi około k=1,5, można obliczyć intensywność zapachu w warunkach NDS:I 4. Nie należy zapominać, że obliczone wartości I dotyczą siły wrażeń odbieranych przez osobę o przeciętnie wrażliwym węchu w sytuacji, gdy stężenie NDS zostało osiągnięte w krótkim czasie (indywidualny próg SPWW nie wzrósł wskutek adaptacji).
Do drugiej z kolei klasy bezpieczeństwa (B) włączono związki, których zapach w warunkach NDS jest wyczuwany przez więcej niż 50% ludzi bez względu na obecność innych bodźców. W przypadku gdy k=1,5, przeciętnie wrażliwa osoba powinna przypisywać temu zapachowi intensywność: I=2U4 (NDS:SPWW=26U550).

Do klasy A Amoore
skali I=0U5,wynosi około k=1,5, można obliczyć intensywność zapachu w warunkach NDS:I 4. Nie należy zapominać, że obliczone wartości I dotyczą siły wrażeń odbieranych przez osobę o przeciętnie wrażliwym węchu w sytuacji, gdy stężenie NDS zostało osiągnięte w krótkim czasie (indywidualny próg SPWW nie wzrósł wskutek adaptacji).<br>Do drugiej z kolei klasy bezpieczeństwa (B) włączono związki, których zapach w warunkach NDS jest wyczuwany przez więcej niż 50% ludzi bez względu na obecność innych bodźców. W przypadku gdy k=1,5, przeciętnie wrażliwa osoba powinna przypisywać temu zapachowi intensywność: I=2U4 (NDS:SPWW=26U550).<br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br>Do klasy A Amoore
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego