Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Karan
Nr: 9-10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
że jest ich jednak dwa razy więcej. Jak wynika z badań Państwowego Zakładu Higieny, aż 70% zarejestrowanych nosicieli to narkomani.
Oblicza się, że w Polsce 200000 osób ma stały kontakt z narkotykami. Co dziesiąty uczeń pytany przez CBOS przyznał się do sporadycznego zażywania narkotyków. Najczęściej jest to marihuana, haszysz lub amfetamina. Inicjacja następuje w czasie imprez towarzyskich, wśród osób, "na których nam zależy".
Narkotyków próbują też coraz młodsze dzieci. 12-latki świetnie orientują się w nazwach slangowych oraz asortymencie oferowanych środków odurzających.
Po amfetaminę najczęściej sięgają uczniowie liceum i technikum, w wielkich miastach. Większość z nich to młodzież pochodząca z rodzin
że jest ich jednak dwa razy więcej. Jak wynika z badań Państwowego Zakładu Higieny, aż 70% zarejestrowanych nosicieli to narkomani.<br>Oblicza się, że w Polsce 200000 osób ma stały kontakt z narkotykami. Co dziesiąty uczeń pytany przez CBOS przyznał się do sporadycznego zażywania narkotyków. Najczęściej jest to marihuana, haszysz lub amfetamina. Inicjacja następuje w czasie imprez towarzyskich, wśród osób, "na których nam zależy". <br>Narkotyków próbują też coraz młodsze dzieci. 12-latki świetnie orientują się w nazwach slangowych oraz asortymencie oferowanych środków odurzających.<br>Po amfetaminę najczęściej sięgają uczniowie liceum i technikum, w wielkich miastach. Większość z nich to młodzież pochodząca z rodzin
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego