Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
gingerolu i paradolu, których zapach jest również ostry i przenikliwy .
Wyraźnie odróżnialny jest również zapach związków o wzorach (6) i (7).Wprowadzenie jednej dodatkowej grupy metylowej może zmienić zapach fiołków na zapach suchych liści .
Przeciwnicy hipotezy Amoore'a podkreślają nie wyjaśniony problem bardzo charakterystycznego zapachu związków o małych cząsteczkach (siarkowodór, chlor, amoniak i inne), mieszczących się w każdym gniazdku receptorowym, ale niewypełniających żadnego z nich. Wskazują też liczne przykłady podobieństwa zapachu, występującego mimo znacznych różnic budowy cząsteczki odoranta, lub wywoływania różnych wrażeń węchowych przez związki o bardzo podobnej budowie (te same zastrzeżenia dotyczą stereochemicznych teorii smaku).

Bardzo charakterystyczny jest powszechnie znany przykład
gingerolu i paradolu, których zapach jest również ostry i przenikliwy .<br>Wyraźnie odróżnialny jest również zapach związków o wzorach (6) i (7).Wprowadzenie jednej dodatkowej grupy metylowej może zmienić zapach fiołków na zapach suchych liści .<br>Przeciwnicy hipotezy Amoore'a podkreślają nie wyjaśniony problem bardzo charakterystycznego zapachu związków o małych cząsteczkach (siarkowodór, chlor, amoniak i inne), mieszczących się w każdym gniazdku receptorowym, ale niewypełniających żadnego z nich. Wskazują też liczne przykłady podobieństwa zapachu, występującego mimo znacznych różnic budowy cząsteczki odoranta, lub wywoływania różnych wrażeń węchowych przez związki o bardzo podobnej budowie (te same zastrzeżenia dotyczą stereochemicznych teorii smaku).<br>&lt;gap&gt;<br>Bardzo charakterystyczny jest powszechnie znany przykład
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego