Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
4.
(PAP)Tylko sędziowie mogą oceniać sędziów

Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej nie będzie oceniał błędnych decyzji sędziów na boiskach ligowych. Według Michała Listkiewicza, prezesa PZPN, jedynym gremium, które może wyciągnąć konsekwencje wobec sędziów, którzy popełnili błędy na boiskach ligowych, jest Kolegium Sędziów. Organizacja ta może nie uwzględniać danego arbitra przy obsadzie w następnych kolejkach.
Po pierwszej kolejce rundy rewanżowej w ekstraklasie piłkarskiej pojawiły się kontrowersyjne oceny pracy niektórych arbitrów. Uwagi dotyczyły Krzysztofa Zdunka, który prowadził mecz Ruchu Radzionków z Wisłą Kraków i Piotra Wieczerzaka, sędziego głównego spotkania Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów.
Wydział Dyscypliny PZPN zajmie się natomiast sprawą
4.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Tylko sędziowie mogą oceniać sędziów&lt;/&gt;<br><br>Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej nie będzie oceniał błędnych decyzji sędziów na boiskach ligowych. Według Michała Listkiewicza, prezesa PZPN, jedynym gremium, które może wyciągnąć konsekwencje wobec sędziów, którzy popełnili błędy na boiskach ligowych, jest Kolegium Sędziów. Organizacja ta może nie uwzględniać danego arbitra przy obsadzie w następnych kolejkach.<br>Po pierwszej kolejce rundy rewanżowej w ekstraklasie piłkarskiej pojawiły się kontrowersyjne oceny pracy niektórych arbitrów. Uwagi dotyczyły Krzysztofa Zdunka, który prowadził mecz Ruchu Radzionków z Wisłą Kraków i Piotra Wieczerzaka, sędziego głównego spotkania Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów.<br>Wydział Dyscypliny PZPN zajmie się natomiast sprawą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego