Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
towarzyskie i kręgi koleżeńskie. W innej zaś pracy autorka stwierdza:
"Poszukiwanie mechanizmu i zasad rządzących wyborem musi [...] sięgać do dziedziny bezpośrednich nieformalnych i formalnych stosunków stanowiących ramy przekazywania i odbioru kultury".
T. Goban-Klas, w kontekście rozważań nad publicznością teatralną pisze:
"Publiczność instytucji kulturalnych, której konkretyzacją są poszczególne widownie lub audytoria, składa się wprawdzie z jednostek, lecz tworzą ją niewielkie, silne, zintegrowane grupy powstałe na gruncie uprzednich bezpośrednich i osobowych styczności - przyjacielskich, koleżeńskich, rodzinnych. Grupy te wywierają decydujący wpływ na postawy i upodobania jednostek tak, iż w rezultacie to właśnie one formują publiczność".
Po trzecie - części składowe mikrostruktury pełnią wobec jednostki
towarzyskie i kręgi koleżeńskie. &lt;page nr=25&gt; W innej zaś pracy autorka stwierdza:<br>"Poszukiwanie mechanizmu i zasad rządzących wyborem musi [...] sięgać do dziedziny bezpośrednich nieformalnych i formalnych stosunków stanowiących ramy przekazywania i odbioru kultury".<br>T. Goban-Klas, w kontekście rozważań nad publicznością teatralną pisze:<br>"Publiczność instytucji kulturalnych, której konkretyzacją są poszczególne widownie lub audytoria, składa się wprawdzie z jednostek, lecz tworzą ją niewielkie, silne, zintegrowane grupy powstałe na gruncie uprzednich bezpośrednich i osobowych styczności - przyjacielskich, koleżeńskich, rodzinnych. Grupy te wywierają decydujący wpływ na postawy i upodobania jednostek tak, iż w rezultacie to właśnie one formują publiczność".<br>Po trzecie - części składowe mikrostruktury pełnią wobec jednostki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego