Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
punktu końcowego ciągu (rys. 1.42b). Kąt prawy znajduje się po prawej stronie ciągu licząc od punktu pierwszego do punktu końcowego ciągu (rys. 1.42a). Gdyby zmienić kierunek przenoszenia azymutu, wówczas kąty prawe stałyby się kątami lewymi. Jest to istotna uwaga, o której należy pamiętać podczas wykonywania obliczeń. Wzory określające azymuty następnego boku, znając azymut boku poprzedniego i kąt między nimi zawarty, zgodnie z rysunkiem 1.42 a i b są następujące:

Na podstawie wzorów (1.46) możemy określić zależności geometryczne pomiędzy sumą pomierzonych kątów w całym ciągu a znanymi azymutami początkowym i końcowym.

Przedstawione związki (1.52), jakim powinny odpowiadać
punktu końcowego ciągu (rys. 1.42b). &lt;HI rend="italic"&gt;Kąt prawy&lt;/HI&gt; znajduje się po prawej stronie ciągu licząc od punktu pierwszego do punktu końcowego ciągu (rys. 1.42a). Gdyby zmienić kierunek przenoszenia azymutu, wówczas kąty prawe stałyby się kątami lewymi. Jest to istotna uwaga, o której należy pamiętać podczas wykonywania obliczeń. Wzory określające azymuty następnego boku, znając azymut boku poprzedniego i kąt między nimi zawarty, zgodnie z rysunkiem 1.42 a i b są następujące:<br>&lt;gap&gt;<br>Na podstawie wzorów (1.46) możemy określić zależności geometryczne pomiędzy sumą pomierzonych kątów w całym ciągu a znanymi azymutami początkowym i końcowym.<br>&lt;gap&gt;<br>Przedstawione związki (1.52), jakim powinny odpowiadać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego