Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wszechświat
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1958
tytułem Peri hyles iatrikes (O rnaterii leczniczej), podaje około 800 surowców leczniczych głównie roślinnych, jak np. dziurawiec, kopytnik, anyż, bazylia i inne.
W okresie wpływów kultury arabskiej (w. VIII-XIII po Chr.) znanych było ok. 1400 surowców leczniczych, w tym sporo już z Azji południowej i południowo-wschodniej, jak np. bawełna, cytryna, imbir, kamfora, trzcina cukrowa i inne. Liczba ta wzrosła znacznie, zwłaszcza w okresie odkrywania nowych terenów zamorskich i podróży badawczych.
Dzieło lekarza i biologa Jerzego Dragendorffa, Die Heilpflanzen, pochodzące z końca w. XIX, wymienia już powyżej 12 700 roślin leczniczych, używanych współcześnie na kuli ziemskiej.
Od tego czasu przybyło
tytułem &lt;hi rend="italic"&gt;Peri hyles iatrikes (O rnaterii leczniczej)&lt;/&gt;, podaje około 800 surowców leczniczych głównie roślinnych, jak np. dziurawiec, kopytnik, anyż, bazylia i inne. <br> W okresie wpływów kultury arabskiej (w. VIII-XIII po Chr.) znanych było ok. 1400 surowców leczniczych, w tym sporo już z Azji południowej i południowo-wschodniej, jak np. bawełna, cytryna, imbir, kamfora, trzcina cukrowa i inne. Liczba ta wzrosła znacznie, zwłaszcza w okresie odkrywania nowych terenów zamorskich i podróży badawczych.<br> Dzieło lekarza i biologa Jerzego Dragendorffa, &lt;hi rend="italic"&gt;Die Heilpflanzen&lt;/&gt;, pochodzące z końca w. XIX, wymienia już powyżej 12 700 roślin leczniczych, używanych współcześnie na kuli ziemskiej.<br>Od tego czasu przybyło
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego