Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 13.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
każdym wyznaniu zapalano jedną z siedmiu lampek oliwnych. Ustawiono je pod XIV-wiecznym drewnianym krzyżem z figurą Chrystusa, którego stopy Jan Paweł II ucałował na zakończenie uroczystości. Krzyż został specjalnie przyniesiony z rzymskiego kościoła San Marcello al Corso.
Uroczysty Dzień Przebaczenia początkowo planowano na Środę Popielcową. Jednak ze względu na bezprecedensowy charakter uroczystości liturgię w Bazylice Watykańskiej przeniesiono na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.
Na zakończenie Jan Paweł II aż pięciokrotnie powtórzył: "Nigdy więcej w Kościele dyskryminacji, przemocy, pogardy dla biednych i upośledzonych". Rozbrzmiały one z niezwykłą siłą w całkowitej ciszy, jaka zapadła w wypełnionej do ostatniego miejsca bazylice.
- Nie możemy nie
każdym wyznaniu zapalano jedną z siedmiu lampek oliwnych. Ustawiono je pod XIV-wiecznym drewnianym krzyżem z figurą Chrystusa, którego stopy Jan Paweł II ucałował na zakończenie uroczystości. Krzyż został specjalnie przyniesiony z rzymskiego kościoła San Marcello al Corso. <br>Uroczysty Dzień Przebaczenia początkowo planowano na Środę Popielcową. Jednak ze względu na bezprecedensowy charakter uroczystości liturgię w Bazylice Watykańskiej przeniesiono na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. <br>Na zakończenie Jan Paweł II aż pięciokrotnie powtórzył: "Nigdy więcej w Kościele dyskryminacji, przemocy, pogardy dla biednych i upośledzonych". Rozbrzmiały one z niezwykłą siłą w całkowitej ciszy, jaka zapadła w wypełnionej do ostatniego miejsca bazylice. <br>- Nie możemy nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego