Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
wstyd z powodu szkodliwych konsekwencji alkoholu byłyby zbyt ciężkie do uniesienia. Tak więc system ten doraźnie zabezpiecza poczucie wartości i godności osoby uzależnionej. Często się o tym zapomina, oczekując w trakcie leczenia, że osoba uzależniona szybko i łatwo odrzuci tarczę chroniącą ją bezpośrednio przed upadkiem na dno poczucia własnej nikczemności, bezwartościowości i poniżenia.
Monika: Więc to zadanie - wyszukiwanie przykładów, jak działa własny system iluzji i zaprzeczania - przychodzi z wielkim trudem?
Anka: Oczywiście. Żmudnym i z pozoru nudnawym zadaniom, jakie muszą krok po kroku przejść w terapii odwykowej, towarzyszą silne i często bolesne uczucia.
Ta praca - jak powiada moja przyjaciółka - nigdy się
wstyd z powodu szkodliwych konsekwencji alkoholu byłyby zbyt ciężkie do uniesienia. Tak więc system ten doraźnie zabezpiecza poczucie wartości i godności osoby uzależnionej. Często się o tym zapomina, oczekując w trakcie leczenia, że osoba uzależniona szybko i łatwo odrzuci tarczę chroniącą ją bezpośrednio przed upadkiem na dno poczucia własnej nikczemności, bezwartościowości i poniżenia.&lt;/&gt;&lt;/&gt; <br>&lt;who1&gt;Monika: Więc to zadanie - wyszukiwanie przykładów, jak działa własny system iluzji i zaprzeczania - przychodzi z wielkim trudem?&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: Oczywiście. Żmudnym i z pozoru nudnawym zadaniom, jakie muszą krok po kroku przejść w terapii odwykowej, towarzyszą silne i często bolesne uczucia.<br>Ta praca - jak powiada moja przyjaciółka - nigdy się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!