Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Śląska
Nr: 28/1
Miejsce wydania: Katowice
Rok: 1998
premiera Mesuta Yilmaza). W ciągu kilku dni cały ten układ został wywrócony do góry nogami. I to w taki sposób, że w Turcji możliwe staje się wszystko - od kolejnej junty wojskowej po rewolucję islamską. Pierwsze z wymienionych ugrupowań oskarżono o zawarcie tajnego porozumienia z mafią, drugie... zdelegalizowano.

Tansu Ciller, charyzmatyczna blondynka, stanowiła przez wiele lat wizytówkę Turcji, której bardzo zależy na "wejściu do Europy". Tymczasem lada dzień zapadnie decyzja o postawieniu jej przed sądem. Zarzuty są poważne: sprzeniewierzenie majątku publicznego, przerzucanie państwowych funduszy na konto własnej partii, nielegalne operacje finansowe jej męża.

Dziś, gdy jeden z najbliższych współpracowników pani Ciller - Selcuk
premiera Mesuta Yilmaza). W ciągu kilku dni cały ten układ został wywrócony do góry nogami. I to w taki sposób, że w Turcji możliwe staje się wszystko - od kolejnej junty wojskowej po rewolucję islamską. Pierwsze z wymienionych ugrupowań oskarżono o zawarcie tajnego porozumienia z mafią, drugie... zdelegalizowano.<br> <br> Tansu Ciller, charyzmatyczna blondynka, stanowiła przez wiele lat wizytówkę Turcji, której bardzo zależy na "wejściu do Europy". Tymczasem lada dzień zapadnie decyzja o postawieniu jej przed sądem. Zarzuty są poważne: sprzeniewierzenie majątku publicznego, przerzucanie państwowych funduszy na konto własnej partii, nielegalne operacje finansowe jej męża.<br> <br> Dziś, gdy jeden z najbliższych współpracowników pani Ciller - Selcuk
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego