Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Focus.Poznać i zrozumieć świat
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
samochodu. Największy latawiec mieści się tymczasem w małym plecaku, a półtorametrową deskę można przewozić pod pachą, jadąc na rowerze.
Piotr Bernabiuk


"Makrokosmos"

Większość scen powstała z udziałem ptaków wychowanych przez Jaquesa Perrina, reżysera filmu. Na swojej farmie w Normandii wyhodował on od pisklęcia ok. tysiąca ptaków, m.in. gęsi, żurawie, bociany, pelikany. Uczyły się one sztuki latania z opiekunem siedzącym w motolotni. "Najważniejszą ideą filmu było przekazanie widzom wrażenia lotu" - mówi "Focusowi" Dominique Gentil, kierownik jednej z ekip, która pracowała z oswojonymi zwierzętami.
Ptaki nie bały się bliskości hałasującej maszyny (czasem nawet trzeba je było odganiać, bo podlatywały za blisko), co
samochodu. Największy latawiec mieści się tymczasem w małym plecaku, a półtorametrową deskę można przewozić pod pachą, jadąc na rowerze. <br>&lt;au&gt;Piotr Bernabiuk&lt;/&gt;&lt;/&gt; <br><br><br>&lt;div type="art" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;"Makrokosmos"&lt;/&gt; <br><br>Większość scen powstała z udziałem ptaków wychowanych przez Jaquesa Perrina, reżysera filmu. Na swojej farmie w Normandii wyhodował on od pisklęcia ok. tysiąca ptaków, m.in. gęsi, żurawie, bociany, pelikany. Uczyły się one sztuki latania z opiekunem siedzącym w motolotni. "Najważniejszą ideą filmu było przekazanie widzom wrażenia lotu" - mówi "Focusowi" Dominique Gentil, kierownik jednej z ekip, która pracowała z oswojonymi zwierzętami. <br>Ptaki nie bały się bliskości hałasującej maszyny (czasem nawet trzeba je było odganiać, bo podlatywały za blisko), co
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego