Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura w Kraju i na Świecie
Nr: 366
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1969
matki, ukazując w retrospekcjach jej całe życie, z którego wyłania się tragiczna dola kobiety młodej, opuszczonej z dwojgiem nieślubnych bliźniąt. Z obawy przed skandalem rodzina matki i nieślubnego ojca wspólnie starały się zatuszować sprawę i dopiero sąd przyznał dzieciom nazwisko ojca.
Utwór przesycony jest głębokim smutkiem. Córki były matką zafascynowane, buntowały się jednak przeciwko stworzonym przez nią warunkom życia. Matka w obronie rodziny przed dyskryminującym ją środowiskiem, wzniosła wokół nich rodzaj klauzury. Książka ta nie może zostać nie zauważona - pisze Jacgualina Piatier w "Le Monde".


UTRACONE DZIEŁA SZTUKI
WARSZAWA ij Mówiąc o dziełach sztuki, które zostały bezpowrotnie utracone dla naszej kultury mamy
matki, ukazując w retrospekcjach jej całe życie, z którego wyłania się tragiczna dola kobiety młodej, opuszczonej z dwojgiem nieślubnych bliźniąt. Z obawy przed skandalem rodzina matki i nieślubnego ojca wspólnie starały się zatuszować sprawę i dopiero sąd przyznał dzieciom nazwisko ojca.<br>Utwór przesycony jest głębokim smutkiem. Córki były matką zafascynowane, buntowały się jednak przeciwko stworzonym przez nią warunkom życia. Matka w obronie rodziny przed dyskryminującym ją środowiskiem, wzniosła wokół nich rodzaj klauzury. Książka ta nie może zostać nie zauważona - pisze Jacgualina Piatier w "Le Monde".&lt;/div&gt;<br>&lt;page nr=20&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;UTRACONE DZIEŁA SZTUKI&lt;/tit&gt;<br>WARSZAWA &lt;au&gt;ij&lt;/au&gt; &lt;intro&gt;Mówiąc o dziełach sztuki, które zostały bezpowrotnie utracone dla naszej kultury mamy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego