Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Wyborcza
Nr: 245
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
to ma być zbudowany świat - od buta do widnokręgu metafizycznego - i on to umie zrobić!'' - chwalił książkę kolega Myśliwskiego po piórze Jerzy Pilch. ,,Książka cudowna i natchniona'' - mówiła nam Hanna Krall.
,,W "Widnokręgu" Myśliwski epickim spojrzeniem Boga ogarnia świat: ojca, matkę, wujków i wujenki, wiejskich chłopaków, [psa] Kruczka, rodzinny Sandomierz, burmistrzową, starszynę Iwana, panny Ponckie i tamtego siebie'' - pisał w ,,Gazecie'' Tadeusz Komendant. A jedna z uczestniczek naszego plebiscytu na faworyta publiczności napisała: ,,Wybrałam "Widnokrąg", ponieważ jest to najlepsza przeczytana przeze mnie książka o "prostym" życiu "zwykłych" ludzi''.
Wiesław Myśliwski przed ,,Widnokręgiem'' napisał trzy powieści: ,,Nagi sad'', ,,Pałac'' i ,,Kamień na
to ma być zbudowany świat - od buta do widnokręgu metafizycznego - i on to umie zrobić!'' - chwalił książkę kolega Myśliwskiego po piórze Jerzy Pilch. ,,Książka cudowna i natchniona'' - mówiła nam Hanna Krall. <br>,,W "Widnokręgu" Myśliwski epickim spojrzeniem Boga ogarnia świat: ojca, matkę, wujków i wujenki, wiejskich chłopaków, [psa] Kruczka, rodzinny Sandomierz, burmistrzową, starszynę Iwana, panny Ponckie i tamtego siebie'' - pisał w ,,Gazecie'' Tadeusz Komendant. A jedna z uczestniczek naszego plebiscytu na faworyta publiczności napisała: ,,Wybrałam "Widnokrąg", ponieważ jest to najlepsza przeczytana przeze mnie książka o "prostym" życiu "zwykłych" ludzi''. <br>Wiesław Myśliwski przed ,,Widnokręgiem'' napisał trzy powieści: ,,Nagi sad'', ,,Pałac'' i ,,Kamień na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego