Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
stosunkowo nowe. Podobnie jak globalizacja, konsumpcjonizm i wszelkie inne importowane "izmy", przed którymi przestrzegają nas rodzime autorytety. - Pracoholizm stał się zauważalnym problemem społecznym po 1989 roku - stwierdza Krystyna Burzyńska. - Wraz ze zmieniającą się sytuacją rynkową przewartościowaniu uległ obowiązujący u nas do niedawna etos pracy.
Pozornie pracoholizm wydaje się zaprzeczać tradycyjnemu charakterowi Polaków. Daleko nam nie tylko do kultu pracy wyznawanego w Japonii czy wśród innych "azjatyckich tygrysów". Obce jest nam także traktowanie pracy jako wartości samej w sobie jako kryterium oceny człowieka, tak charakterystyczne dla cywilizacji amerykańskiej.
Budujące historyjki o pucybutach, którzy dzięki swojej pracy doszli do milionowych fortun, za oceanem
stosunkowo nowe. Podobnie jak globalizacja, &lt;orig&gt;konsumpcjonizm&lt;/&gt; i wszelkie inne importowane "izmy", przed którymi przestrzegają nas rodzime autorytety. - &lt;orig&gt;Pracoholizm&lt;/&gt; stał się zauważalnym problemem społecznym po 1989 roku - stwierdza Krystyna Burzyńska. - Wraz ze zmieniającą się sytuacją rynkową przewartościowaniu uległ obowiązujący u nas do niedawna etos pracy.<br>Pozornie &lt;orig&gt;pracoholizm&lt;/&gt; wydaje się zaprzeczać tradycyjnemu charakterowi Polaków. Daleko nam nie tylko do kultu pracy wyznawanego w Japonii czy wśród innych "azjatyckich tygrysów". Obce jest nam także traktowanie pracy jako wartości samej w sobie jako kryterium oceny człowieka, tak charakterystyczne dla cywilizacji amerykańskiej.<br>Budujące historyjki o pucybutach, którzy dzięki swojej pracy doszli do milionowych fortun, za oceanem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego