Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
ewakuacją do Iranu, zajmuje półtorej szpalty, za to "Drugi Korpus Polski", czyli ci sami żołnierze po wejściu do walki we Włoszech, zasługuje już tylko na osiem wierszy.

Komunistce Małgorzacie Fornalskiej poświęcono cztery wiersze, tylko po co? Kimże jest Fornalska, by umieszczać ją w Encyklopedii? Za to "Komunistyczna Partia Górnego Śląska" chowa się tylko w dwuwierszowym haśle, które wyjaśnia, że jest to nazwa partii, która działała na Górnym Śląsku w latach 20. ub. wieku. Prawie w całej Encyklopedii nie ma też odsyłaczy do innych haseł. Prawie, ponieważ w pierwszych tomach gdzieniegdzie występują, po czym znikają po trzecim woluminie.

Hasła "Jaruzelski" i "Kiszczak
ewakuacją do Iranu, zajmuje półtorej szpalty, za to "Drugi Korpus Polski", czyli ci sami żołnierze po wejściu do walki we Włoszech, zasługuje już tylko na osiem wierszy. <br><br>Komunistce Małgorzacie Fornalskiej poświęcono cztery wiersze, tylko po co? Kimże jest Fornalska, by umieszczać ją w Encyklopedii? Za to "Komunistyczna Partia Górnego Śląska" chowa się tylko w dwuwierszowym haśle, które wyjaśnia, że jest to nazwa partii, która działała na Górnym Śląsku w latach 20. ub. wieku. Prawie w całej Encyklopedii nie ma też odsyłaczy do innych haseł. Prawie, ponieważ w pierwszych tomach gdzieniegdzie występują, po czym znikają po trzecim woluminie. <br><br>Hasła "Jaruzelski" i "Kiszczak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego