Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
plotkach jego dawnego esprit. Śmierć Wacka ciążyła mu wyraźnie i odbijało się to na jego zachowaniu.
Odlot samolotu się opóźniał, siedzieliśmy w poczekalni i gawędziliśmy jak za dawnych lat w stołówce literatów.
Między innymi powiedział mi, że zajmie się teraz muzyką i poświęci jej więcej czasu. Chce bowiem skomponować coś, co by zaznaczyło jego rolę w tej zaniedbanej przez niego dziedzinie. Dla mnie pozostanie jednak wybitnym felietonistą, który potrafił przezwyciężyć czas bez uległości, jakiej poddała się większość artystów.
Kazimierz Wyka przebiedował ze mną pierwsze miesiące po wojnie w mieszkaniu przy Krupniczej. Zaproponowałem mu wspólnotę lokalową i przyjął ją z radością.
Stale mieszkał
plotkach jego dawnego esprit. Śmierć Wacka ciążyła mu wyraźnie i odbijało się to na jego zachowaniu.<br>Odlot samolotu się opóźniał, siedzieliśmy w poczekalni i gawędziliśmy jak za dawnych lat w stołówce literatów.<br>Między innymi powiedział mi, że zajmie się teraz muzyką i poświęci jej więcej czasu. Chce bowiem skomponować coś, co by zaznaczyło jego rolę w tej zaniedbanej przez niego dziedzinie. Dla mnie pozostanie jednak wybitnym felietonistą, który potrafił przezwyciężyć czas bez uległości, jakiej poddała się większość artystów.<br> Kazimierz Wyka przebiedował ze mną pierwsze miesiące po wojnie w mieszkaniu przy Krupniczej. Zaproponowałem mu wspólnotę lokalową i przyjął ją z radością.<br>Stale mieszkał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego