Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
Osobniki należące do tej grupy potrafią fioletowieć z gniewu, czerwienieć ze wstydu, zielenieć z przerażenia, żółcieć ze zgryzoty i szarzeć z powodów wyłuszczonych w prawie mimikrii.
Jedną z większych przeszkód, jakie napotykamy na drodze klasyfikacyjnej, jest zawiłość naszej termitoterminologii. Chociaż bowiem, zgodnie z Augustem Chrabią, stoimy na stanowisku, że homo-cywilizację traktować należy tak samo ściśle jak inne nauki ścisłe, to jednak sam temat zmusza nas do korzystania nie tylko z bezpośrednich danych obserwacyjnych, ale i z prac naszych socjologów filologicznych, których słownik, zapożyczony częściowo od samego homo, sam wprzódy stać się powinien przedmiotem badań systematycznych.
Opierając się na całym, poszerzonym
Osobniki należące do tej grupy potrafią fioletowieć z gniewu, czerwienieć ze wstydu, zielenieć z przerażenia, żółcieć ze zgryzoty i szarzeć z powodów wyłuszczonych w prawie mimikrii.<br> Jedną z większych przeszkód, jakie napotykamy na drodze klasyfikacyjnej, jest zawiłość naszej &lt;orig&gt;termitoterminologii&lt;/&gt;. Chociaż bowiem, zgodnie z Augustem Chrabią, stoimy na stanowisku, że homo-cywilizację traktować należy tak samo ściśle jak inne nauki ścisłe, to jednak sam temat zmusza nas do korzystania nie tylko z bezpośrednich danych obserwacyjnych, ale i z prac naszych socjologów &lt;hi rend="spaced"&gt;filologicznych&lt;/&gt;, których słownik, zapożyczony częściowo od samego &lt;hi rend="spaced"&gt;homo&lt;/&gt;, sam wprzódy stać się powinien przedmiotem badań systematycznych.<br> Opierając się na całym, poszerzonym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego