Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 11
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1987
specjalnością, uczy nas wielkiego szacunku dla każdego człowieka przekazującego nimi wspólne nam wartości humanistyczne.
Bogumił Andrzejewski dał czytelnikowi polskiemu książkę nie tylko o wybitnych walorach literackich, lecz także otwierającą przed nim dalekie perspektywy w dziedzinie filozofii języka, by mógł rozpoznać siebie w każdym mieszkańcu ziemi, siebie prawdziwego człowieka w prawdziwym człowieku.
((...))
Tak
autor przypomina szukającym o człowieku prawdy wszystkich kontynentów i kultur, że najpierw prawdę trzeba odnaleźć w sobie.

strona 59



Zdzisław E. Wałaszewski

MIECZYSŁAW PASZKIEWICZ

W dniu 14 października 1944 r., w kamieniołomach Mauthausen-Gusen, po dniu wycieńczającej pracy, na skrawku papieru, powstaje wiersz, zatytułowany: "Madonna bruku". Zbudowany na zasadzie przeciwstawień
specjalnością, uczy nas wielkiego szacunku dla każdego człowieka przekazującego nimi wspólne nam wartości humanistyczne.<br>Bogumił Andrzejewski dał czytelnikowi polskiemu książkę nie tylko o wybitnych walorach literackich, lecz także otwierającą przed nim dalekie perspektywy w dziedzinie filozofii języka, by mógł rozpoznać siebie w każdym mieszkańcu ziemi, siebie prawdziwego człowieka w prawdziwym człowieku.<br>((...))<br>Tak autor przypomina szukającym o człowieku prawdy wszystkich kontynentów i kultur, że najpierw prawdę trzeba odnaleźć w sobie.&lt;/&gt;<br><br>strona 59<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;au&gt;Zdzisław E. Wałaszewski&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt; MIECZYSŁAW PASZKIEWICZ &lt;/&gt;<br><br>W dniu 14 października 1944 r., w kamieniołomach Mauthausen-Gusen, po dniu wycieńczającej pracy, na skrawku papieru, powstaje wiersz, zatytułowany: "Madonna bruku". Zbudowany na zasadzie przeciwstawień
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego