Typ tekstu: Książka
Autor: Kisielewski Stefan
Tytuł: Abecadło Kisiela
Rok: 1990
zresztą u niego, zdolny pisarz.
Tylko, że politycznie wydaje mi się dziecinny.

Paweł Hertz - mój przyjaciel. Zdziwaczał trochę.
Moim zdaniem wybitny poeta.
Mam z nim wielkie przeżycie, ponieważ on pisywał w "Kuźnicy", a ja w "Tygodniku" i kiedyś napisałem, że nie mogę z nim dyskutować, bo nie mam wolności wypowiedzi, czy coś takiego.
I on do mnie napisał prywatny list, że - "przecież pan mi nie zechce tłumaczyć, że pan mi nie może odpowiedzieć, że cenzura coś tam...".O wszem ja panu to mogę wytłumaczyć" - i posłałem mu wycinki z cenzury.
I wtedy on wystąpił z "Kuźnicy".
No więc uczciwie się zachował, pięknie
zresztą u niego, zdolny pisarz.<br>Tylko, że politycznie wydaje mi się dziecinny.<br><br>&lt;tit&gt;Paweł Hertz&lt;/&gt; - mój przyjaciel. Zdziwaczał trochę.<br>Moim zdaniem wybitny poeta.<br>Mam z nim wielkie przeżycie, ponieważ on pisywał w "Kuźnicy", a ja w "Tygodniku" i kiedyś napisałem, że nie mogę z nim dyskutować, bo nie mam wolności wypowiedzi, czy coś takiego.<br>I on do mnie napisał prywatny list, że - "przecież pan mi nie zechce tłumaczyć, że pan mi nie może odpowiedzieć, że cenzura coś tam...".O wszem ja panu to mogę wytłumaczyć" - i posłałem mu wycinki z cenzury.<br>I wtedy on wystąpił z "Kuźnicy".<br>No więc uczciwie się zachował, pięknie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego