Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 258
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
lewicy (postkomunistycznej lub wręcz komunistycznej), poprzez centrolewicę, centrum, centroprawicę, aż po nacjonalistyczną prawicę.

Tak naprawdę jednak sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. Jednoznacznie określone są bowiem ugrupowania skrajne, komuniści po jednej, a nacjonaliści i - być może - także część centroprawicy po drugiej stronie. Za czasów komunistycznych w radzieckiej Ukrainie liczba osób czynnie uczestniczących w funkcjonowaniu tamtejszego systemu politycznego była bardzo duża. Przez pionierów i Komsomoł przejść musiał niemal każdy, a partia komunistyczna ogarniała swym zasięgiem wszystkie dziedziny życia - o wiele, wiele szerzej niż PZPR w Polsce. Grupa dysydentów czy też chociażby osób jawnie podkreślających swą "ukraińskość" była nieliczna.

"Najwierniejsi z wiernych" komuniści
lewicy (postkomunistycznej lub wręcz komunistycznej), poprzez centrolewicę, centrum, centroprawicę, aż po nacjonalistyczną prawicę.<br><br>Tak naprawdę jednak sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. Jednoznacznie określone są bowiem ugrupowania skrajne, komuniści po jednej, a nacjonaliści i - być może - także część centroprawicy po drugiej stronie. Za czasów komunistycznych w radzieckiej Ukrainie liczba osób czynnie uczestniczących w funkcjonowaniu tamtejszego systemu politycznego była bardzo duża. Przez pionierów i Komsomoł przejść musiał niemal każdy, a partia komunistyczna ogarniała swym zasięgiem wszystkie dziedziny życia - o wiele, wiele szerzej niż PZPR w Polsce. Grupa dysydentów czy też chociażby osób jawnie podkreślających swą "ukraińskość" była nieliczna.<br><br>"Najwierniejsi z wiernych" komuniści
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego