Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
krytyki z powodu swojej reakcji na zderzenie amerykańskiej łodzi podwodnej z japońskim statkiem rybackim.
W wyniku niefortunnego wynurzenia się USS "Greeneville" w pobliżu Hawajów, szkolny statek został rozerwany, a co najmniej 9 Japończyków zaginęło.
Wiadomość o tragedii zastała premiera na partii golfa w Jokohamie. Była godz. 10.50. Mori grał dalej i do Tokio wyruszył dopiero o godz. 13.
Przedstawiciele głównej siły opozycji, Demokratycznej Partii Japonii, zamierzają w parlamencie napiętnować postępowanie szefa rządu, który wykazał się "wyjątkowo słabym zrozumieniem potrzeby objęcia kierownictwa w krytycznej sytuacji".
Mori twierdzi, że został na polu golfowym celowo, aby stamtąd mieć łatwiejszy kontakt z poszczególnymi agendami
krytyki z powodu swojej reakcji na zderzenie amerykańskiej łodzi podwodnej z japońskim statkiem rybackim.<br>W wyniku niefortunnego wynurzenia się USS "Greeneville" w pobliżu Hawajów, szkolny statek został rozerwany, a co najmniej 9 Japończyków zaginęło.<br>Wiadomość o tragedii zastała premiera na partii golfa w Jokohamie. Była godz. 10.50. Mori grał dalej i do Tokio wyruszył dopiero o godz. 13.<br>Przedstawiciele głównej siły opozycji, Demokratycznej Partii Japonii, zamierzają w parlamencie napiętnować postępowanie szefa rządu, który wykazał się "wyjątkowo słabym zrozumieniem potrzeby objęcia kierownictwa w krytycznej sytuacji".<br>Mori twierdzi, że został na polu golfowym celowo, aby stamtąd mieć łatwiejszy kontakt z poszczególnymi agendami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego