Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
zwiększonej liczby lornetek w PZO oraz w fabrykach H. Kolberga i J. Bujaka.
We wrześniu 1939 r. dysponowano również zbyt małą liczbą, a szczególnie późno dostarczonych wojskom dalmierzy stereoskopowych wz. K-3, co powodowało iż niektóre baterie armat przeciwlotniczych kal. 40 mm walczyły z niemieckimi samolotami nie mając w ogóle dalmierzy.
Reasumując ocenę dostaw przyrządów optycznych z PZO i od pozostałych krajowych producentów należy podkreślić, że wywiązywali się oni sumiennie z podjętych zobowiązań i gotowi byli zwiększyć zakres produkcji, o ile otrzymywaliby odpowiednie zamówienia.
Stan ten powodował, iż import przyrządów optycznych był ograniczony do niezbędnego minimum.

H. Kolberg i S-ka
zwiększonej liczby lornetek w PZO oraz w fabrykach H. Kolberga i J. Bujaka.<br>We wrześniu 1939 r. dysponowano również zbyt małą liczbą, a szczególnie późno dostarczonych wojskom dalmierzy stereoskopowych wz. K-3, co powodowało iż niektóre baterie armat przeciwlotniczych kal. 40 mm walczyły z niemieckimi samolotami nie mając w ogóle dalmierzy.<br>Reasumując ocenę dostaw przyrządów optycznych z PZO i od pozostałych krajowych producentów należy podkreślić, że wywiązywali się oni sumiennie z podjętych zobowiązań i gotowi byli zwiększyć zakres produkcji, o ile otrzymywaliby odpowiednie zamówienia.<br>Stan ten powodował, iż import przyrządów optycznych był ograniczony do niezbędnego minimum.<br><br>&lt;tit&gt;H. Kolberg i S-ka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego