Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
położenie jest znane (aby określić miejsce znajdowania się własnego okrętu lub samolotu), a w wojskach lądowych - radiostacje o nieznanym położeniu. W tych okolicznościach pelengatory rozmieszcza się w terenie w znacznej odległości od siebie.
Namierzanie może być dokonywane za pomocą dwóch lub trzech namierników (rys. 1 i rys. 2). Zarządzający namiar danej radiostacji musi znać i mieć naniesione na mapę miejsca znajdowania się tych namierników.
Po dokonaniu namiaru radiostacji otrzymuje on od operatorów poszczególnych namierników azymuty pomiaru danej radiostacji. Nanosząc je za pomocą specjalnego kątomierza na mapę uzyskuje się na przecięciu linii azymutów połażenie namierzonej stacji (rys. 1 i 2).
Rys. 2
położenie jest znane (aby określić miejsce znajdowania się własnego okrętu lub samolotu), a w wojskach lądowych - radiostacje o nieznanym położeniu. W tych okolicznościach pelengatory rozmieszcza się w terenie w znacznej odległości od siebie.<br>Namierzanie może być dokonywane za pomocą dwóch lub trzech namierników (rys. 1 i rys. 2). Zarządzający namiar danej radiostacji musi znać i mieć naniesione na mapę miejsca znajdowania się tych namierników.<br>Po dokonaniu namiaru radiostacji otrzymuje on od operatorów poszczególnych namierników azymuty pomiaru danej radiostacji. Nanosząc je za pomocą specjalnego kątomierza na mapę uzyskuje się na przecięciu linii azymutów połażenie namierzonej stacji (rys. 1 i 2).<br>Rys. 2
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego