Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
górę Turbacz, gdzie spalonych zostało kilkanaście bacówek. Oddziały partyzanckie AL, BCh, i AK kwaterujące na Turbaczu i w jego okolicach, współdziałając ze stacjonującymi tam radzieckimi oddziałami partyzanckimi płka Iwana Zołotara, płka Kalinowskiego - Mikołaja Kazina odparły wszystkie ataki Niemców, którzy nie zdołali dostać się w głąb gór i po 5-dniowych daremnych wysiłkach z dalszych ataków zrezygnowali.
Dzięki otrzymaniu 23 grudnia zrzutu broni, amunicji, a przede wszystkim materiałów wybuchowych, począwszy od dnia 26 grudnia zaczęła się wzmożona działalność dywersyjna. Odtąd dziennik notuje codziennie akcje dywersyjne poszczególnych grup oddziału.
Od 7 do 16 stycznia 1945 r. oddział przeszedł znów pacyfikację. Przy oddziale przebywali
górę Turbacz, gdzie spalonych zostało kilkanaście bacówek. &lt;page nr=147&gt; Oddziały partyzanckie AL, BCh, i AK kwaterujące na Turbaczu i w jego okolicach, współdziałając ze stacjonującymi tam radzieckimi oddziałami partyzanckimi płka Iwana Zołotara, płka Kalinowskiego - Mikołaja Kazina odparły wszystkie ataki Niemców, którzy nie zdołali dostać się w głąb gór i po 5-dniowych daremnych wysiłkach z dalszych ataków zrezygnowali.<br>Dzięki otrzymaniu 23 grudnia zrzutu broni, amunicji, a przede wszystkim materiałów wybuchowych, począwszy od dnia 26 grudnia zaczęła się wzmożona działalność dywersyjna. Odtąd dziennik notuje codziennie akcje dywersyjne poszczególnych grup oddziału.<br>Od 7 do 16 stycznia 1945 r. oddział przeszedł znów pacyfikację. Przy oddziale przebywali
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego