Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
napięć w społeczno-kulturowej strukturze społeczeństwa. Wskaźniki dewiacyjnych (zwłaszcza agresywnych i autoagresyjnych) typów zachowań w określonych grupach społecznych rosną "[...]nie dlatego, że członkowie tych grup cechują się określonymi skłonnościami biologicznymi, lecz dlatego, iż reagują oni normalnie na sytuację społeczną, w której się znajdują ((...)).

Zmienne socjologiczne stymulujące zachowania autodestrukcyjne to społeczno-demograficzne (także statusowe) cechy samobójców oraz sytuacje, w które uwikłali się oni żyjąc w określonym czasie, w określonym społeczeństwie. Warunki życia, nawet najtrudniejsze, wyzwalają tendencje do samoniszczenia wtedy - i tylko wtedy - gdy są one postrzegane jako krzywdzące i niesprawiedliwe: pogarszające dotychczasowy, naturalny porządek rzeczy.

Anomia pojmowana jest przeto - najogólniej rzecz ujmują
napięć w społeczno-kulturowej strukturze społeczeństwa. Wskaźniki dewiacyjnych (zwłaszcza agresywnych i autoagresyjnych) typów zachowań w określonych grupach społecznych rosną "[...]nie dlatego, że członkowie tych grup cechują się określonymi skłonnościami biologicznymi, lecz dlatego, iż reagują oni normalnie na sytuację społeczną, w której się znajdują ((...)).<br><br>Zmienne socjologiczne stymulujące zachowania autodestrukcyjne to społeczno-demograficzne (także statusowe) cechy samobójców oraz sytuacje, w które uwikłali się oni żyjąc w określonym czasie, w określonym społeczeństwie. Warunki życia, nawet najtrudniejsze, wyzwalają tendencje do samoniszczenia wtedy - i tylko wtedy - gdy są one postrzegane jako krzywdzące i niesprawiedliwe: pogarszające dotychczasowy, naturalny porządek rzeczy.<br><br> Anomia pojmowana jest przeto - najogólniej rzecz ujmują
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego