Typ tekstu: Książka
Autor: Szyszkowska Maria
Tytuł: W poszukiwaniu sensu życia
Rok: 1997
sobie stanowić.
W czasach najdawniejszych lekarze byli filozofami lub kapłanami. Wiadomo również nie od dziś, że lekarz chcąc prawidłowo wykonywać swoje powołanie powinien wkładać wysiłek w swój własny rozwój wewnętrzny; rozwijać nie tylko wiedzę, ale również intuicję, twórczą wyobraźnię, uczuciowość i wrażliwość.
Medycyna wiąże się silnie z filozofią między innymi dlatego, że problem śmierci towarzyszy pracy lekarza. Ponadto wiadomo, że siły psychiczne człowieka mają istotny wpływ na choroby somatyczne. W Polsce po II wojnie światowej zdawał sobie z tego wyraźnie sprawę i pisał o tych problemach przede wszystkim Tadeusz Kielanowski, a także Julian Aleksandrowicz.
Ostatni z wymienionych wiązał subiektywne poczucie zdrowia
sobie stanowić.<br>W czasach najdawniejszych lekarze byli filozofami lub kapłanami. Wiadomo również nie od dziś, że lekarz chcąc prawidłowo wykonywać swoje powołanie powinien wkładać wysiłek w swój własny rozwój wewnętrzny; rozwijać nie tylko wiedzę, ale również intuicję, twórczą wyobraźnię, uczuciowość i wrażliwość.<br>Medycyna wiąże się silnie z filozofią między innymi dlatego, że problem śmierci towarzyszy pracy lekarza. Ponadto wiadomo, że siły psychiczne człowieka mają istotny wpływ na choroby somatyczne. W Polsce po II wojnie światowej zdawał sobie z tego wyraźnie sprawę i pisał o tych problemach przede wszystkim Tadeusz Kielanowski, a także Julian Aleksandrowicz.<br>Ostatni z wymienionych wiązał subiektywne poczucie zdrowia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego