Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 0607
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
obu panom, gdyż mieli oni fikcyjne zameldowanie w jego gminie. Argument o tyle niepoważny, że Chapin i Charpentier wystąpili o wstąpienie w związek małżeński w styczniu tego roku, a Mamere zapowiedział gotowość do udzielania ślubów homoseksualistom dopiero kilka miesięcy później. Ważne zaś dlatego, że dwaj partnerzy mogli wcześniej skorzystać z dobrodziejstw tzw.
PACS (Cywilnego Paktu Solidarności), wprowadzonego we Francji już w 1999 r. i przewidującego znaczne ulgi w przepisach o podatkach i dziedziczeniu majątku dla osób tej samej płci, żyjących wspólnie. Nie skorzystali z tego, czekając na możliwość zawarcia ślubu cywilnego.
Wszystkich tych polemik polityczno-prawnych nie komentowali panowie młodzi. Odjechali
obu panom, gdyż mieli oni fikcyjne zameldowanie w jego gminie. Argument o tyle niepoważny, że &lt;name type="person"&gt;Chapin&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Charpentier&lt;/&gt; wystąpili o wstąpienie w związek małżeński w styczniu tego roku, a &lt;name type="person"&gt;Mamere&lt;/&gt; zapowiedział gotowość do udzielania ślubów homoseksualistom dopiero kilka miesięcy później. Ważne zaś dlatego, że dwaj partnerzy mogli wcześniej skorzystać z dobrodziejstw tzw.<br>&lt;name type="tit"&gt;PACS (Cywilnego Paktu Solidarności)&lt;/&gt;, wprowadzonego we Francji już w 1999 r. i przewidującego znaczne ulgi w przepisach o podatkach i dziedziczeniu majątku dla osób tej samej płci, żyjących wspólnie. Nie skorzystali z tego, czekając na możliwość zawarcia ślubu cywilnego.<br>Wszystkich tych polemik polityczno-prawnych nie komentowali panowie młodzi. Odjechali
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego